Що таке імунітет і чи потрібно його «піднімати»?

Імунітет або імунна система - це система організму, яка захищає його від всіх чужорідних речовин ззовні (віруси, бактерії, гриби і т.д.) і контролює знищення поламаних або застарілих власних клітин (наприклад, саме імунітет захищає нас від пухлинних утворень) . Для того щоб імунні клітини не руйнували клітини власного організму існує імунологічна толерантність.

Здесь вы сможете купить имуран по доступной цене и за быстрое время.

Дефіцит окремої ланки імунітету призводить до виникнення різних захворювань. Виявляється він повторними, важкими, рецидивуючими інфекціями. Порушення ж протипухлинного імунітету призводить до розвитку злоякісних новоутворень. Іноді імунні клітини починають руйнувати клітини власного організму, це аутоімунні захворювання. Коли наша імунна система надмірно реагує на деякі речовини, виникають алергічні захворювання.

В здоровому організмі злагоджено працюють всі ланки імунітету: захист від інфекції, протипухлинний імунітет, феномен імунологічної толерантності. Рівновага всіх трьох ланок забезпечує збалансовану роботу імунної системи, яка у більшості дорослих людей в додаткової стимуляції не потребує.

Таким чином, якщо у людини не діагностований дефект окремої ланки імунної системи, немає рецидивуючих тривалих бактеріальних або вірусних інфекцій або важкої супутньої патології, цілеспрямовано «піднімати» імунітет йому не треба.

Стимуляція імунітету сьогодні - питання дуже спірне. У західних країнах імуномодулятори не застосовуються, так як ефективність цих препаратів не доведена. Лікувальна дія має бути направлено на конкретну ланку імунітету, а не на всю імунну систему. Не існує чарівних таблеток, препаратів, здатних зміцнити імунну систему в цілому. Для того щоб створити імунітет проти конкретної інфекції проводиться вакцинація, з метою поповнення відсутньої ланки імунітету при імунодефіцитах проводять замісну терапію. Але варіант «підняти імунітет» за допомогою таблеток є лише пасткою для довірливих і ледачих людей, які хочуть бути здоровими, не докладаючи ніяких зусиль для цього.

Давайте докладніше поговоримо про препарати, які пропонує нам фармринок. Більшість серед них (наприклад, рибавірин, ергоферон, Інгавірін) - противірусні, тобто впливають безпосередньо на ДНК і РНК вірусів. На імунітет вони впливають лише побічно. Таким чином, противірусні препарати необхідні саме при вірусної інфекції! З метою профілактики потреби в їх використанні немає!

Інша група препаратів - стимулятори вироблення інтерферонів (галавіт, полиоксидоний, аміксин, циклоферон та інші); а інтерферон - це білок, який синтезується клітинами нашого організму при вторгненні вірусів і інших чужорідних агентів. Застосовувати їх, знову ж таки, потрібно лише окремим категоріям пацієнтів після імунологічного обстеження. Наприклад, тим, хто страждає на хронічні вірусні інфекції із загостреннями (наприклад, вірус герпесу, ВПЛ).

Различные виды дорожного покрытия

Основные типы трубопроводной арматуры

Кабельні лотки: навіщо вони потрібні?

Дизайн и прозрачность потолков грильято