Що таке імунітет і чи потрібно його «піднімати»?
Імунітет або імунна система - це система організму, яка захищає його від всіх чужорідних речовин ззовні (віруси, бактерії, гриби і т.д.) і контролює знищення поламаних або застарілих власних клітин (наприклад, саме імунітет захищає нас від пухлинних утворень) . Для того щоб імунні клітини не руйнували клітини власного організму існує імунологічна толерантність.
Здесь вы сможете купить имуран по доступной цене и за быстрое время.
Дефіцит окремої ланки імунітету призводить до виникнення різних захворювань. Виявляється він повторними, важкими, рецидивуючими інфекціями. Порушення ж протипухлинного імунітету призводить до розвитку злоякісних новоутворень. Іноді імунні клітини починають руйнувати клітини власного організму, це аутоімунні захворювання. Коли наша імунна система надмірно реагує на деякі речовини, виникають алергічні захворювання.
В здоровому організмі злагоджено працюють всі ланки імунітету: захист від інфекції, протипухлинний імунітет, феномен імунологічної толерантності. Рівновага всіх трьох ланок забезпечує збалансовану роботу імунної системи, яка у більшості дорослих людей в додаткової стимуляції не потребує.
Таким чином, якщо у людини не діагностований дефект окремої ланки імунної системи, немає рецидивуючих тривалих бактеріальних або вірусних інфекцій або важкої супутньої патології, цілеспрямовано «піднімати» імунітет йому не треба.
Стимуляція імунітету сьогодні - питання дуже спірне. У західних країнах імуномодулятори не застосовуються, так як ефективність цих препаратів не доведена. Лікувальна дія має бути направлено на конкретну ланку імунітету, а не на всю імунну систему. Не існує чарівних таблеток, препаратів, здатних зміцнити імунну систему в цілому. Для того щоб створити імунітет проти конкретної інфекції проводиться вакцинація, з метою поповнення відсутньої ланки імунітету при імунодефіцитах проводять замісну терапію. Але варіант «підняти імунітет» за допомогою таблеток є лише пасткою для довірливих і ледачих людей, які хочуть бути здоровими, не докладаючи ніяких зусиль для цього.
Давайте докладніше поговоримо про препарати, які пропонує нам фармринок. Більшість серед них (наприклад, рибавірин, ергоферон, Інгавірін) - противірусні, тобто впливають безпосередньо на ДНК і РНК вірусів. На імунітет вони впливають лише побічно. Таким чином, противірусні препарати необхідні саме при вірусної інфекції! З метою профілактики потреби в їх використанні немає!
Інша група препаратів - стимулятори вироблення інтерферонів (галавіт, полиоксидоний, аміксин, циклоферон та інші); а інтерферон - це білок, який синтезується клітинами нашого організму при вторгненні вірусів і інших чужорідних агентів. Застосовувати їх, знову ж таки, потрібно лише окремим категоріям пацієнтів після імунологічного обстеження. Наприклад, тим, хто страждає на хронічні вірусні інфекції із загостреннями (наприклад, вірус герпесу, ВПЛ).