Ідеальний акваріум для новачка. Який він?
Акваріумісти-початківці, збираючись купувати свій перший акваріум, задаються цілком логічними питаннями: яку вибрати форму, об'єм, тип, яке потрібно обладнання, рибки, де його поставити і т.д. Звичайно ж, відкривши каталог хорошого інтернет-магазину, можна годинами розглядати десятки та сотні моделей, кожна з яких має свої переваги. І мимоволі хочеться купити собі найбільший і найкрасивіший, щоб поселити в ньому багато-багато жителів і радіти їхній красі. У цьому прагненні немає нічого поганого, але на практиці все трохи інакше.
По выгодной цене Морской аквариум купить вы можете на сайте не выходя из дома.
Найкраща форма – прямокутна
Так, панорамні або кутові акваріуми виглядають набагато естетичнішими. Але вони коштують дорого, складні в установці і вимагають багато місця, що може дозволити собі далеко не кожен акваріуміст-початківець. Що стосується круглих акваріумів, які іноді можна побачити в рекламі разом із золотими рибками – задумайтеся двічі, перш ніж їх купувати. Мало того, що максимальний обсяг такої банки обмежений 50 літрами (більше цього знайти вкрай складно, і коштують вони непомірно дорого), що накладає великі обмеження на вибір мешканців, так ще й у догляді виникають складності. Спробуйте очистити скло такого акваріума від водоростей, і ви зрозумієте, що простіше вимити гору брудного посуду та прибратися у квартирі.
Оптимальний варіант – знайти хороший інтернет-магазин, де можна купити акваріум з потрібними характеристиками. Так, прямокутна банка - не найестетичніший варіант, зате дуже простий у догляді та експлуатації. Крім того, акваріум такої форми простіше «притулити» у квартирі, а не судомно пересувати меблі або купувати дорогу тумбу, щоб нова банка вмістилася і не впала.
Великий обсяг протипоказаний
Спочатку здається, що вам вистачить і 3-5 рибок із кількома рослинами. Але потім ви точно захочете більшого: більше мешканців, декорацій та іншого. А для цього потрібен великий обсяг, і у випадку з малим акваріумом ваші можливості будуть обмежені. Але це і на краще.
Справа в тому, що чим більше акваріум, тим більше мешканців вам доведеться підселити, щоб він не був порожнім. А це значні додаткові витрати не лише на купівлю креветок, молюсків та риб, а й корм для них, акваріумну хімію тощо. Що важливіше, обслуговувати такий акваріум дуже проблематично. Тільки уявіть, 2-3 рази на тиждень вам потрібно міняти близько 100 літрів води (якщо обсяг банки 500 літрів), ретельно чистити шибки, стежити за тим, щоб рослинам вистачало поживних речовин, а мешканці не почали хворіти через надлишок корму.
Оптимальний розмір акваріума для новачка – 50-150 літрів. Так, професіоналам це здасться замало, але для акваріумістів-початківців це оптимально. Не потрібно через день міняти сотні літрів води, годинами очищати шибки, думати над тим, як нагодувати всіх риб і не перегодувати їх.
Тільки звичайне скло
Зараз можна легко купити акваріуми, які виготовлені з органічного скла. На вигляд вони такі самі, але їх форма може бути не стандартною. Справа в тому, що при нагріванні оргскло стає податливим, майже як пластилін, і з нього можна «ліпити» практично що завгодно. Але в цьому криється і головна вада оргскла – його «ніжність». На поверхні такого матеріалу легко залишити подряпини або потертості, використовуючи для очищення жорстку губку зі слабкими абразивами або випадково зачепивши стінки.
Якщо у вас немає великого досвіду і бажання ходити навшпиньки біля акваріума - вибирайте тільки звичайне скло. Так, воно крихкіше, зате на ньому складно зробити подряпини, які сильно псують його естетичні якості.
Просте, але надійне обладнання
Початківцям не потрібне професійне обладнання з масою незрозумілих функцій, у справжньому призначенні яких можуть розібратися лише фахівці. Краще зупинити свій вибір на простих, але якісних та надійних компресорах, фільтрах, обігрівачах та освітлювальних приладах. Так, вони навряд чи здивують своєю функціональністю або зовнішнім виглядом, зате вам не доведеться витрачати багато коштів на їх покупку.