Сучасна теплоізоляція врятує від бурульок на дахах

взимку в новинах раз у раз миготять сумні репортажі про трагічні нещасні випадки, пов'язаних з падінням бурульок. Жителі історичного центру Петербурга вже давно звикли до вражаючим крижаним утворень, що прикрашає краю дахів і водостоки старовинних будівель. Крім очевидної небезпеки бурульок, довжина яких може досягати 1-1,5 м, крижана "обробка" дахів змушує задуматися - наскільки правильно організована експлуатація горищних приміщень петербурзьких житлових будинків?

Вы можете получить кредит без справки о доходах не выходя из дома.

Куди пішло тепло

Більшість гігантських бурульок в Північній столиці можна спостерігати в історичній частині міста, а також в районах, де переважають панельні і цегляні будинки, також відомі як "хрущовки". Багатоскатні дахи будинків Старого фонду, прикрашені декоративними елементами, і плоскі бітумні даху тонкостінних "хрущоб" - справжній рай для утворення полою й бурульок.

У випадку з панельними радянськими будинками підвищене утворення льоду має цілком очевидне пояснення: "хрущоби", що призначалися для тимчасового вирішення житлової проблеми в країні, будувалися з дешевих будматеріалів, погано утримують тепло. Через відсутність грамотної теплоізоляції горища панельних будинків в зимовий період постійно "випускають" з дому тепло , за рахунок чого сніг на плоскому даху тане, а що утворилася волога стікає вниз, при низьких температурах утворюючи великі і довгі бурульки.

Схожим чином ситуація і з будинками Старого фонду. Багатоквартирні дохідні будинки дореволюційної споруди створювалися під поширену на початку XIX століття систему пічного опалення. Поки жителі квартир і апартаментів будинку грілися біля камінів і печей, горище будівлі залишався холодним, а температура на даху будинку була досить низькою, щоб сніг не танув. Після капітального ремонту старовинні особняки і прибуткові будинки Санкт-Петербурга обзавелися модернізованими опалювальними системами - і гігантськими бурульками на дахах. В кінці минулого століття більшість горищ дореволюційних будівель були облаштовані розведеннями гарячого трубопроводу, значно нагріваючими не тільки повітря в приміщенні, але і дах будівлі, покриту снігом.

Чому на "холодному горищі" так жарко

Температура на горищі будинку, "прикрашеного" гронами бурульок, може доходити до 15 С °. Причина утворення льоду на даху в подібному випадку очевидна, але чому ж нагрівається саме горищне приміщення? У більшості багатоквартирних житлових будинків Петербурга обладнані так звані "холодні горища" - технічні простору, не призначені для проживання. Проте, температура в багатьох приміщеннях під дахом така, що вони стають улюбленим місцем паломництва осіб без певного місця проживання. Крім утворення бурульок і незаконного проживання на горищі сторонніх громадян, мешканці будинку можуть зіткнутися ще з однією проблемою - ледь теплими батареями в квартирах. Значні тепловтрати опалювальної системи пояснюються "відходом" тепла через горищне приміщення, Часто має досить велику площу.

Експерти будівельного ринку називають три найбільш ймовірні причини витоку тепла з горища:

Відсутність ізоляції на трубах опалювальної системи. Щоб уникнути витоку тепла, призначеного для житлових квартир, на трубах і запірної арматури повинна бути створена ізоляційна оболонка з сучасних матеріалів. При грамотному створенні ізоляції температура на її поверхні дорівнює температурі навколишнього повітря, що повністю виключає як нагрівання даху, так і зайві тепловтрати;

Висока теплопровідність горищного перекриття. Тепле повітря в горищне приміщення може надходити з нижніх житлових приміщень будинку безпосередньо через "підлогу" горища. У більшості житлових будівель, зведених понад 40 років тому, оздоблювальні роботи проводилися з використанням матеріалів, що не відповідає сучасним стандартам - зокрема, для влаштування горищних перекриттів задіяли насипний утеплювач, з часом намокають і значно підвищує теплопровідність;

Неправильна експлуатація приміщення. Проводячи плановий ремонт та електромонтажні роботи, представники ЖЕК часто закладають слухові вікна на горищі, призначені для вентиляції приміщення. Подібна "закупорка" приміщення призводить до того, що на горищі накопичується теплий і вологий повітря, що нагріває дах і приводить до появи бурульок.

Сучасна теплоізоляція: менше льоду, більше тепла

У більшості випадків, теплові проблеми з "холодним горищем" житлового будинку обумовлені цілим спектром причин, що включає і відсутність вентиляції, і неякісний утеплювач перекриттів, і відсутність ізоляційної оболонки на трубах опалювальної системи.

Для усунення витоків тепла і запобігання танення снігу на даху будівлі застосовуються сучасні матеріали для теплоізоляції. Найбільш популярним теплоізоляційним продуктом на сьогоднішній день є кам'яна вата - твердий негорючий матеріал з волокон мінерального походження. Основною сировиною для виготовлення кам'яної вати є розплав природних габро-базальтових порід, що забезпечує відповідність матеріалу найвищим стандартам екологічної безпеки.

Интернет реклама для масштабного развития

Играйте в игровые автоматы на реальные деньги

Лучшие способы выбрать бонусы онлайн-казино

Выбираем вентилятор для дома: что нужно знать?

Какой теплый пол лучше всего выбирать для дома?