Особливості магнітних трекових систем — основні елементи та вибір світильників

Магнітні трекові системи є спеціальним металевим профілем з розташованим усередині особливим магнітним осердям і струмопровідною платою. Робота системи здійснюється за умов низьких напруг 24 або 48 В, що створює необхідність використання блоку живлення для підключення. Однак це забезпечує підвищену безпеку використання, оскільки такі струми є безпечними для людини навіть при прямому контакті. Використовуються трекові світильники на магнітній шині для освітлення будинків, офісів, квартир, комерційних об'єктів.

Магнітні трекові системи фото

Особливості трекових світильників на магнітній шині

Переважно для монтажу подібних систем освітлення застосовуються П-подібні профілі, які оснащуються додатковими внутрішніми полицями чи спеціальними пазами. Ширина корпусу становить 25, 35 чи 45 мм. Висота (глибина) профілю зазвичай становить 65, 70 чи 85 мм. Кількість і характеристики допоміжних елементів, а також висоту профілю для трекового магнітного світильника вибирають, виходячи з передбачуваного способу монтажу.

Побутові системи освітлення цієї категорії поділяються на 3 основні категорії:

  • Вбудовані в облицювання стелі.
  • Накладні, що розміщуються на стельовій поверхні.
  • Підвісні, що фіксуються до стелі за допомогою підвісів із тросів.

Для запобігання падінню освітлювальної техніки під час зачеплення передбачена система спеціальних запобіжних затискачів, які також розташовані в шині. Наявність такої системи блокування створює додаткову безпеку.

Трековий світильник магнітного шинопроводу має на поверхні корпусу кілька магнітів. Усередині самої шини розташовується спеціальна сталева смуга на всій її довжині. Таким чином, світильник може бути переставлений у будь-яку точку змонтованої шини, що забезпечує можливість регулювання освітлення в потрібних зонах.

Перед монтажем системи проводиться попереднє планування. Це дозволяє розрахувати необхідну кількість шинопроводу, конекторів, з'єднувачів, перехідників та заглушок для забезпечення якісної та безпечної установки.

Вибір світильників для магнітних трекових систем

Асортимент джерел світла, які можна використовувати в магнітних трекових світильниках, досить великий. Залежно від вибраного варіанта можна організувати освітлення різних кімнат або окремих приміщень у них. Особливо актуальним є використання таких джерел світла:

  • Споти з точковим світлом. Має невеликий, вузьконаправлений кут розсіювання, що не перевищує 16 градусів.
  • Кардані. Мають у конструкції шарніри, найчастіше виготовлені у груповому виконанні — по 2, 3 і більше штук в одному корпусі, з можливістю автономного регулювання кута повороту кожного зі світильників.
  • З фіксованим фокусом. Лінза або рефлектор, що застосовується, здатні забезпечити тільки один, заданий при виготовленні кут розсіювання, який знаходиться в діапазоні від 12 до 120 градусів.
  • Прожектори оснащені механічним зумом. Можуть працювати у певному діапазоні кутів. Характеристики мінімального та максимального значення вказуються виробником. Регулювання може проводитися вручну або сервоприводом за наявності функції дистанційного керування.
  • Прожектори, що мають змінну оптику. Змінити кут розсіювання можна, замінивши рефлектор або лінзу іншу з набору. Відкоригувати відтінок світла можна, використовуючи оптичні фільтри.
  • Тип Omni — забезпечують рівномірний ширококутний потік світла. Реалізація функції забезпечується лінзами та матовими лампами.
  • Лінійні світлодіодні джерела світла.
  • Світильники на підвісах, які можуть мати закриті плафони та абажури.

Оптимальним є використання світлодіодних трекових світильників для магнітного шинопроводу. Вони забезпечують максимальний рівень світла, споживаючи невелику кількість електроенергії. За потреби можна підібрати джерела світла з функцією димування, що дозволить відрегулювати комфортний рівень яскравості освітлення.

​Ручной инструмент: Неотъемлемый помощник в ремонте и строительстве

Подбор промышленного насосного оборудования: ключевые аспекты

Преимущества использования микроудобрений для растений

Как установить потолочные светодиодные светильники