Як доглядати за бетоном після заливки

Як доглядати за бетоном після заливки

Головні правила догляду за бетоном

Правильна гідратація цементу є ключовою умовою для отримання міцної бетонної конструкції. Необхідно створити такі умови, щоб волога в розчині зберігалась до завершення процесу гідратації. Недотримання цього правила може знизити якість кінцевого продукту, що призведе до появи тріщин та сколів. Розглянемо, як доглядати за бетоном після заливки, щоб уникнути дефектів.

Слід зазначити, що заходи для догляду за бетоном особливо важливі при будівництві фундаменту, який піддається найбільшим навантаженням. Основні завдання таких заходів включають:

  • зниження ймовірності пластичної усадки;
  • забезпечення стійкості до температурних перепадів;
  • запобігання передчасному висиханню;
  • підвищення стійкості до механічного впливу, взаємодії з хімічними речовинами та, відповідно, збільшення довговічності.

Без належного догляду бетон втратить усі ці властивості та не відповідатиме технічним вимогам.

Догляд за бетоном в процесі твердіння

Бетон набирає міцність протягом 4 тижнів. Доглядати за ним необхідно, поки він не набере 65% міцності, за умови відсутності витоків води. Після заливки фундаменту слід перевірити цілісність опалубки, оскільки навіть через невеликі тріщини може втекти частина води, необхідної для гідратації. При серйозних пошкодженнях можливі великі витоки розчину, що призведе до деформації конструкції. Якщо витоків не виявлено, не слід чіпати опалубку протягом 2 годин, оскільки в цей час відбувається схоплювання розчину. Опалубку необхідно захистити від механічних впливів і, у разі ймовірності опадів, накрити поліетиленовою плівкою.

Плівка буде корисною і при нормальних погодних умовах, оскільки вона запобігає випаровуванню вологи, що є головним завданням при догляді за бетоном. Бетон повинен тверднути при вологості 90-100%. Якщо волога випарується, тріщини можуть з'явитися як на поверхні, так і всередині конструкції, роблячи її непридатною для експлуатації. Це особливо актуально влітку, коли без належного догляду волога в суміші зменшиться до досягнення 65% міцності.

На випаровування вологи впливають температура, вологість та наявність вітру. Чим нижча вологість і вища температура та швидкість вітру, тим швидше випаровується волога. Догляд за бетоном слід розпочинати через 8 годин після заливки. Його необхідно регулярно зволожувати, накривати поліетиленовою плівкою або захищати шаром тирси. Також можна використовувати мішковину чи брезент, які зручно зволожувати без зняття, створюючи оптимальні умови для гідратації цементу. Якщо вночі можливі заморозки, бетон потрібно утеплити за допомогою будь-якого теплоізоляційного матеріалу: від ганчір'я до мінеральної вати. Усі зволожувальні заходи виконуються при температурі вище 5 градусів.

Технологія догляду влітку

Влітку волога швидше випаровується через високу температуру повітря. Якщо температура перевищує 30 градусів, рекомендується замінити поліетиленову плівку на тирсу або мішковину. Регулярно зволожуючи ці матеріали, можна створити оптимальні умови вологості навіть при високій температурі. Тривалість догляду влітку залежить від марки цементу. Для портландцементів потрібна тижнева зволожувальна обробка. При температурі вище 15 градусів зволоження слід проводити кожні 2 години, а вночі достатньо одного разу.

Уход за бетоном взимку

Як і влітку, взимку також необхідно доглядати за бетоном. При негативних температурах волога не випаровується, але замерзає, що призводить до утворення мікротріщин і зупинки гідратації цементу. Щоб цього не сталося, слід дотримуватися наступних правил догляду за бетоном в зимовий час. Якщо влітку потрібно оберігати його від випаровування води, то взимку слід захистити воду від замерзання. Оптимальним рішенням буде прогрів бетонної конструкції за допомогою спеціальних електричних пристроїв. Однак, для невеликих бетонних конструкцій придбання такого пристрою може бути фінансово не виправданим. Тому для приватного будівництва оптимальним варіантом буде замовлення бетонного розчину зі спеціальними незамерзаючими добавками. Додатково рекомендується утеплити опалубку, і бетон буде підігріватися за рахунок процесу взаємодії цементу з водою, під час якого виділяється тепло.

Оптимальна температура для заливки бетону з незамерзаючими добавками становить від -3 до +3 градусів. Якщо терміни не підтискають і є можливість почекати такої температури навколишнього середовища, краще це зробити. Непродовжувані заморозки не вплинуть на набір міцності бетону з антиморозними добавками. Тільки якщо опалубка не була утеплена, можливе утворення льоду у верхньому шарі бетону. Це пошкодить верхню частину конструкції, але не вплине на її несучу здатність. Щоб уникнути цього, слід утеплити верхню частину конструкції.

Для утеплення можна використовувати будь-який теплоізоляційний матеріал. Його основне завдання полягає у збереженні тепла, отриманого внаслідок гідратації цементу. Як говорилося вище, утеплювати слід не тільки опалубку, але й накривати верхню частину бетонної конструкції. Щодо тривалих заморозків, навіть при хорошому утепленні та наявності антиморозних добавок вода все одно замерзне і процес гідратації зупиниться до найближчої відлиги. Головне, щоб бетон встиг схопитися, і як тільки вода розтане, гідратація відновиться, а бетон продовжить набирати свою проектну міцність. В цьому випадку утеплення також буде корисним, оскільки завдяки йому вода відтаватиме поступово, без шкоди для бетонної конструкції. 

Подвесной или Натяжной Потолок

Делаем Потолок из Гипсокартона

Работа с Гипсокартоном Потолок

Потолок из Гипсокартона Видео