Пластинчастий теплообмінник

Пластинчастий теплообмінник - компактна теплоенергетична установка, що забезпечує обмін тепловою енергією між різними середовищами. За характером взаємодії фаз він відноситься до рекуперативному обладнання поверхневого типу, у якого в якості теплоносіїв застосовується газ, вода і її пари.

За вигідною ціною купить пластинчатый теплообменник ви можете саме зараз на сайті компанії.

Конструкція пластинчастого теплообмінника збирається з гофрованих пластин, виготовлених з високолегованих сплавів методом холодного штампування. Вони набираються в єдиний пакет і створюють щілинні канали, за якими в примусовому турбулентному потоці незалежно рухаються два середовища (нагрівається і охолоджуюча), одночасно які омивають кожну перегородку з різних сторін.

Принцип роботи пластинчастого теплообмінника

Подача і відведення носіїв здійснюється через порти колекторів. Для герметичності кожна стінка оснащується фасонним і кільцевих ущільненням. Далі пакет закривається основний і притискної плитами, після чого жорстко фіксується стяжними болтами. Пластинчасті теплообмінники паяного типу виготовляються в нерозбірному корпусі. Таким чином:

Виключається контакт зовнішньої атмосфери з рухомими в противотоке теплоносіями.

Обумовлюється легкість управління і рівномірність теплопередачі.

Забезпечується високий ККД і гранична компактність.

Значний експлуатаційний ресурс.

Пластини можуть бути товщиною від 0.4 ÷ 1,0 мм і мати індивідуальний профіль гофри. Найбільш поширений V-подібний спосіб створення оребрения. Провідні лідери, такі як шведська група компаній Alfa Laval і російський виробник «Теплотекс АПВ», використовують пластини з оригінальним запатентованим штампом, який зумовлює утворення необхідної турбулентності носіїв і найбільшу тепловіддачу.

Гумові прокладки теплообмінника

В ролі матеріалу прокладок застосовують етилен-пропіленовий або фторового каучуки, що володіють відмінною еластичністю, механічну міцність і зносостійкість. Тому перш ніж купити пластинчастий теплообмінник, слід зрозуміти, що тільки високотехнологічне виробництво забезпечує бездоганну чистоту поверхні і рівномірність товщини пластин, так як саме ці фактори визначають ступінь довговічності і функціональності агрегату.

Основні види

Пластинчасті теплообмінні апарати класифікуються за технологією виготовлення і за особливостями руху потоків.

У першому випадку їх поділяють на:

Види теплообмінників пластинчатих

Паяні. Вони відрізняються монолітним корпусом і характеризуються малим внутрішнім об'ємом і здатністю успішно протистояти перепадам тиску.

Полусварние. Призначені для промислового використання з присутністю однієї агресивного середовища, зокрема фреонів, або при підвищеному рівні як температури, так і тиску. Систематично потрібно промивання рекуператорів даного типу в силу специфіки конструкції пластинчастих теплообмінників.

Розбірні. Ці моделі повністю ремонтопрігодни, придатні для побутового та професійного застосування. Дозволяють адаптувати технічні характеристики при зміні навантаження.

За призначенням і компонуванні представлені наступні види:

Одноходові. Їх можна відразу визначити за одностороннім знаходженню патрубків, так як переміщення потоків йде в одному напрямку, а протитечія створюється шляхом антагоністичного розташування портів подачі.

Двоходові. Компілюються з 2-х одноходових блоків, і відповідно володіє двома фронтальними головними панелями, оснащеними приєднувальними штуцерами. За рахунок ефективності та невеликих розмірів це оптимальний за принципом роботи теплообмінник для гарячого водопостачання.

Багатоконтурні. Набули поширення тільки для спеціалізованих технологічних процесів зі складною схемою варіації теплових режимів.

У світі теплоенергетики пластинчастий теплообмінний апарат здійснив інноваційний прорив і миттєво витіснив з ринку громіздкі і менш ефективні аналоги.

Рекуперативні процеси теплообміну - невід'ємні технологічні цикли в комунальній і у виробничій сфері.

Застосування пластинчастих теплообмінників можливо класифікувати за наступними категоріями:

В системах охолодження обладнання в машинобудівній та суднобудівній галузях, в металообробці і легкої промисловості.

На об'єктах комунального теплопостачання, ГВП та кондиціонування.

У складі комплексів з випуску харчової та хімічної продукції.

Щоб правильно зробити вибір, потрібно провести розрахунок на міцність і проектну потужність в залежності від принципу дії пластинчастого теплообмінника. Загальні алгоритми дають відчутну похибка, оскільки зважаючи на конструктивних особливостей необхідно вводити численні коефіцієнти.

Алкены свойства и получение

Электрический теплый пол

Наружные стеновые панели