Вибираємо саджанці фруктових дерев

Фруктові дерева - це обов'язковий атрибут будь-якого заміського ділянки. Саме для цього ми і купуємо землю - побудувати будинок, виростити дітей і посадити фруктові дерева. Грамотно розбитий сад стане гідним спадщиною, буде радувати багато поколінь вашої родини, приносити Вам користь і дивувати своїми маленькими чудесами.

На сайте https://yablochko.com.ua/ представлен широкий выбор фруктовых деревьев по очень выгодной цене.

Вибираємо види і сорти фруктових дерев

При виборі саджанців фруктових дерев, в першу чергу, потрібно виходити з кліматичних особливостей вашого регіону. Природно, такі південні культури, як інжир або апельсин, не будуть рости в зоні помірного клімату. Всі садівники починають з яблунь - це абсолютно виправдано, адже агротехніка вирощування цих дерев давно відома, і особливих сюрпризів чекати не доводиться. Ненабагато складніше виростити сливу або черешню, і ці рослини при належному догляді віддячать вас урожаєм. Добре зарекомендували себе в середній смузі Росії алича, ірга, груша і навіть такі екзотичні рослини як актинідія і айва.

Визначившись з видом фруктових дерев, слід підібрати оптимальні сорти. Навіть в рамках одного виду існує величезний вибір сортів з різними можливостями. Найкраще вирощувати районовані сорти, знову ж таки, пристосовані до особливостей клімату. При виборі сорту необхідно враховувати і інші характеристики: скоростиглість, урожайність, терміни дозрівання плодів, здатність або нездатність рослини до самозапилення, стійкість до захворювань.

Де розбити сад під фруктові дерева

До вибору місця для посадки саджанців треба підходити відповідально. Найкраще для саду підійде південна або південно-східна сторона ділянки. Фруктові дерева погано ростуть в тіні будов, до того ж тінь затримує дозрівання плодів. Більшість плодових рослин не любить близького залягання грунтових вод, деяким потрібно ветрозащита. Звичайно, дотриматися всіх вимог, часом, складно, і багатьом садівникам доводиться поламати голову над розміщенням саду, особливо, якщо на ділянці є будови. Тут важливо пам'ятати, що не можна висаджувати дерева поруч з теплицями або фундаментами - це заважає розвитку кореневої системи, а скло теплиць може спровокувати сонячні опіки.

Площа саду

Зазвичай площа саду обмежується розмірами ділянки. Не варто намагатися на невеликій площі розмістити якомога більшу кількість саджанців. Скупченість фруктових дерев не дозволить розкрити весь потенціал їх продуктивності і сильно ускладнить догляд. Кожному виду потрібна певна площа землі для повноцінного харчування. Ось середні показники:

Яблуня - 16 кв. м

Груша - 16 кв. м

Слива - 14 кв. м

Вишня - 12 кв. м

Черешня - 13 кв. м

Виходячи з цих даних, можна розрахувати, скільки фруктових дерев вийде розмістити на тій чи іншій площі, при цьому треба врахувати, що деяким видам потрібно сусідство рослин - запилювачів. Однак це не означає, що власники скромних за розмірами ділянок не зможуть закласти повноцінний сад. Останнім часом на ринку з'явилося багато сортів фруктових дерев колонновидних форм, і їх компактні розміри дозволяють раціонально використовувати навіть невеликі ділянки.

Коли закладати сад з фруктових дерев

Висаджують саджанці плодових дерев навесні або восени. Це стосується рослин з відкритою кореневою системою - та, яка без землі. В обох випадках є як свої плюси, так і мінуси. Але все ж, багато садівники воліють весняну посадку. У нашому розпліднику ви можете купити саджанці фруктових дерев в контейнерах - це дозволяє проводити посадку з квітня по листопад зовсім не боячись нашкодити рослинам, і не турбуючись про приживлюваності - адже за рахунок збереженої кореневої системи приживлюваність наших рослин абсолютна.

Проте, до підготовки посадкових ям необхідно підійти відповідально - від цього залежить якість життя рослини в перші кілька років на новому місці. У них обов'язково вносять добрива: перегній, золу, компост, деяка кількість мінеральних добрив - при купівлі рослин в нашому розпліднику ви отримаєте саму повну і вичерпну консультацію наших фахівців і агрономів щодо посадки та догляду за фруктовими деревами.

Вибираємо саджанці фруктових дерев

Як вибрати диван, який ви полюбите

Выбираем заборный блок для участка

Выбор аквариума для своего дома