Як вибрати новобудову і забудовника?

З кожним роком сайти новобудов стають все красивіше, віртуальні тури по майбутнім новобудов реалістичніше, а самі просунуті забудовники дають можливість «пройтися» по ще не існуючої квартирі в окулярах віртуальної реальності . Вже до старту продажів забудовник готує цілу пачку рендерів, які зображують проект в цілому, вхідні групи, місця загального користування та квартири з оздобленням і меблями. Словом, нам продають мрію, а не реальність.

Зайдя на сайт ссылка поможет вам ознакомиться с выбором перед покупкой квартиры в новостройке или на вторичном рынке.

Веселі картинки

Спиратися лише красиву картинку при виборі житла вкрай непродуктивно і навіть небезпечно: найчастіше в візуалізації використовуються довільні кольори і матеріали, реальність прикрашає. І то, як в результаті виглядає будинок, за який пайовик вже кілька років платить кредит, може стати дуже неприємним сюрпризом.

Насправді експертиза будь-якого проекту визначає тільки характеристики матеріалів з конкретними прикладами, але і з застереженням «... або подібне». Тобто, якщо забудовнику знадобиться оптимізувати собівартість будівництва, то він може вибрати і більш дешевий матеріал. На початковому етапі мало хто із забудовників може чітко позначити перелік матеріалів, які буде застосовувати, наприклад, в обробці. Все ж форс-мажорних ситуацій уникнути складно. Так, модель плитки можуть зняти з виробництва і доведеться підбирати аналог. Але бувають історії і гірше.

Що шукати на сайті?

Покупець починає підбирати квартиру, спираючись, як правило, на розташування і бюджет покупки. Далі він аналізує якості об'єкта: метраж, наявність власної території, благоустрій, внутрішню інфраструктуру проекту. Але в нинішній ситуації на ринку нерухомості найважливіше цього - інформація про забудовника, наявність всієї дозвільної документації та проектна декларація, яка дасть детальне і об'єктивне уявлення про проект. І саме це потрібно шукати на сайті в першу чергу.

Зверніть увагу на те, хто саме продає квартири або будинку: відділ продажів забудовника або залучений агент. Ця інформація важлива з кількох причин.

Як правило, якщо ви купуєте квартиру в новобудові через агентство, то отримуєте всі необхідні послуги: вам підбирають і показують об'єкт, за вас заповнюють і подають заяви на іпотеці відразу в кілька банків, все відбувається швидше, ніж якби ви самі проходили всі етапи угоди.

Але є і мінуси: агентства зазвичай працюють за додаткову плату, плюс деякі з них нав'язують послуги - і, наприклад, реєстрація права власності на квартиру обійдеться дорожче, ніж якщо ви будете робити її самі.

Як перевірити забудовника і документи?

Вивчіть правовстановлюючі і правоподтверждающие документи на земельну ділянку: чи знаходиться він у власності у забудовника або на правах оренди. Якщо на правах оренди, уточніть термін договору оренди і регулярність орендних платежів.

Замовте виписку з ЕГРН на земельну ділянку, на якій здійснюється будівництво об'єкта. По ній перевірте, чи є застави, обтяження і обмеження.

Запитайте у продавця дозвіл на будівництво, зверніть увагу на термін закінчення будівництва або реставрації об'єкта.

Перевірте компанію-забудовника на безкоштовному сайті nalog.ru за номером ОРГН. Почитайте форум проекту і відгуки на сайтах про нерухомість. Пошукайте інформацію про генерального директора в відкритих джерелах.

Перевірте страховий поліс (або генеральний договір страхування забудовника), договір поручительства.

Знайдіть на сайті забудовника список банків, які акредитували об'єкт, вивчіть умови.

Уточніть, чи є банківське проектне фінансування або забудовник будує проект за рахунок власних коштів і інвестицій пайовиків.

Ще раз перевірте останню версію проектної декларації і змін до неї, щоб зіставити всі документи.

Детально ознайомтеся з формою ДДУ і зверніть увагу, чи враховується понижуючий коефіцієнт, яка форма взаєморозрахунків, в який термін квартира пайовик отримує квартиру за актом прийому-передачі.

Як вибрати газовий електрогенератор?

Как играть в онлайн-слоты дома

Як доглядати за бетоном після заливки

Як вибрати диван, який ви полюбите